Kategorie
Aktualności

25 sierpnia Dniem polskiej żywności !!!!!

Czy wiesz, że 25 sierpnia jest Dniem polskiej żywności?
Miłośnicy dobrego jedzenia powinni w swoich kalendarzach zaznaczyć datę 25 sierpnia, kiedy to przypada Dzień polskiej żywności.
Pomysłodawcami ustanowienia tego wydarzenia są organizatorzy Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”, którzy chcą w ten sposób podkreślić jak szeroki wybór artykułów spożywczych oferują polscy producenci.
Ten dzień to doskonała okazja, by skorzystać z tego bogactwa! Każdy na swój sposób i wg własnego uznania może celebrować Dzień polskiej żywności. Z tej okazji można przygotować posiłki wyłącznie z rodzimych składników lub też pokusić się o stworzenie własnej wersji dania inspirowanego tradycyjną polską kuchnią. To także sposobność, by wrócić do zapomnianych nieco smaków i odkryć je na nowo. Niezależnie od sposobu – warto uczcić Dzień polskiej żywności, a na sklepowych półkach (nie tylko od święta) szukać wyrobów rodzimych firm.
– Z pewnością wiele osób stara się, przynajmniej w ograniczonym zakresie, na co dzień wybierać produkty naszych krajowych wytwórców, a ten Dzień będzie tylko potwierdzeniem ich słusznych wyborów – podkreślają inicjatorzy święta polskiej żywności.
Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.
Zapraszamy do wspólnego uczczenia Dnia polskiej żywności!

dzien_polskiej_zywnosci_logo