Kategorie
Aktualności

Jarmark Jagieloński w Lublinie

W dniach 12-15.08.2010r. odbył się w Lublinie Jarmark Jagieloński.

„…Stare Miasto i plac Zamkowy będą pełne artystów, rzemieślników, rękodzielników, nauczycieli tańca, rycerzy, aktorów i muzyków.

Jarmark Jagielloński to połączenie dawnego jarmarku, gdzie można było kupić i sprzedać wszystko z jarmarkiem kulturalnym. Gdzie można wszystkiego posłuchać i wszystko zobaczyć. Od rzeźbiarzy pracujących siekierą, przez koncerty kapeli ludowych po spektakl teatralny. Tak będzie w Lublinie.

Cztery dni z muzyką folkową, turniejami rycerskimi, grami tradycyjnymi i teatrem. Na straganach nieprzebrane bogactwo autentycznych, ręcznie wytwarzanych przedmiotów. Warsztaty tańca tradycyjnego, gry na suce biłgorajskiej, basach, warsztaty wikliniarstwa, garncarstwa, tkactwa i plastyki obrzędowej.

Ale Jarmark Jagielloński, to nie tylko kolorowe stragany i subtelne rękodzieło. To również barwne parady, podczas których dwumetrowa złota kura wędruje między kamienicami Starego Miasta w orszaku mieszczan, rycerzy, kuglarzy, rzemieślników i muzyków. Historia przeplata się ze współczesnością, wiedza spotyka się z zabawą, tradycja z awangardą, gwara z językami obcymi.”

My tam byliśmy i takie zdjęcia zrobiliśmy ….