Kategorie
Aktualności

Konferencja pt. Produkcja i sprzedaż żywności lokalnej z pierwszej ręki od rolników i rodzinnych wytwórców żywności.

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 28.11.2013 r. w siedzibie Stowarzyszenia Euroregionu Niemen, ul. Wesoła 22 w Suwałkach, w godzinach od 11:00 do 14:00 Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna organizuje konferencję poświęconą  upowszechnieniem informacji z zakresu możliwości przetwarzania i sprzedaży bezpośredniej żywności przez rolników oraz innych rodzinnych wytwórców.

W związku z powyższym, zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką legalnej produkcji żywności tradycyjnej i regionalnej do udziału w/w Konferencji.

 

Program Konferencja pt. Produkcja i sprzedaż żywności lokalnej z pierwszej ręki od rolników i rodzinnych wytwórców żywności

 

28 listopada 2013r

Stowarzyszenie Euroregionu Niemen, ul. Wesoła 22, 16-400 Suwałki

godz. 11.00-14.00

 

Proponowany program spotkania:

 

  1. Identyfikacja problemów i barier formalno-prawnych oraz możliwości ich rozwiązań w zakresie sprzedaży bezpośredniej żywności – przedstawiciel SIRT.
  2. Obowiązujące przepisy określające bezpieczeństwo produktów pochodzenia zwierzęcego, ze szczególnym uwzględnieniem wymagań weterynaryjnych przy ich sprzedaży bezpośredniej w ramach MLO – przedstawiciel PL WET.
  3. Obowiązujące przepisy prawne w zakresie dostaw bezpośrednich i przetwórstwa żywności niezwierzęcego pochodzenia z uwzględnieniem zagadnień związanych
    z żywieniem gości w gosp. agroturystycznych – Przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego.
  4. Prawne i podatkowe aspekty działalności związane z produkcją i sprzedażą żywności tradycyjnej i regionalnej oraz prowadzenie działalności agroturystycznej
  5. Wytwarzanie produktów tradycyjnych i regionalnych na przykładzie serów z Wiżajn –  Przedstawiciel  Stowarzyszenia „Macierzanka”.
  6. Dyskusja, sformułowanie wniosków.