Kategorie
Aktualności

,,Kultura w zgodzie z naturą’’

 ,,Kultura w zgodzie z naturą’’ –

poszukujemy zasobów kulturalnych Gminy Wiżajny

 

Świetlica Gminna w Wiżajnach rozpoczęła realizację projektu „Kultura w zgodzie z naturą”, na który otrzymała dotację z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019 dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Projekt składa się z dwóch etapów. Obecnie realizujemy pierwszy etap, w ramach którego zorganizowaliśmy spotkanie diagnostyczne prowadzone przez panią Wiolettę Anuszkiewicz. Podczas spotkania mieszkańcy Gminy Wiżajny zastanawiali się nad zasobami i potrzebami kulturalnymi. Spotkanie było bardzo owocne.Uczestnicy spotkania omówili i wskazali zasoby, które występują na terenie gminy oraz podzielili się swoimi potrzebami i marzeniami dotyczącymi działań kulturalnych. Na terenie gminy rozprowadzana jest także ankieta, która jest jednym z elementów badania.

Pod koniec czerwca ogłosimy konkurs na inicjatywy kulturalne realizowane przez mieszkańców. Na konkurs przeznaczone zostanie 23 100 zł.

Projekt „Kultura w zgodzie z naturą” to zapowiedź twórczych i otwartych
na mieszkańców działań kulturalnych, których realizatorami będą mieszkańcy Gminy Wiżajny we współpracy ze Świetlicą Gminną w Wiżajnach.

Zapraszamy i zachęcamy do współpracy.