Kategorie
Aktualności

Podlaski Festiwal Sera 2014 – relacja !!

W dniu 10.08.2014r. o godzinie 14.00 rozpoczął się Podlaski Festiwal Sera 2014.

Festiwal otworzyła pani Prezes Stowarzyszenia „Macierzanka” Barbara Żeliszczak. Podziękowała ona współorganizatorom tj. Urzędowi Marszałkowskiemu w Białymstoku, Sekretariatowi Regionalnemu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Białymstoku, Starostwu Powiatowemu w Suwałkach, Wójtowi Gminy Wiżajny Jackowi Pietrukiewiczowi, Lokalnej Grupie Rybackiej Pojezierze Suwalsko-Augustowskie oraz sponsorom imprezy. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Wiżajny Jacek Pietrukiewicz.

Po oficjalnych przemówieniach zaczęło się święto sera, dobrego jadła, muzyki i zabawy.  Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół „Jezioranki”.

Po tak dużej dawce muzyki przyszedł czas na zabawy dla dzieci i starszych widzów. Były zabawy z animatorami oraz konkurs „Bicia masła”. Chętnych nie brakowało. Zabawa był przednia, a i zawodnicy mieli ręce pełne ” śmietany „.

Po zawodach w „Biciu masła” na scenie wystąpił zespół ludowy z Litwy.

Następnie był pokaz Zumby.

W dniach 08-09.08.2014r. w ramach Festiwalu odbyły się warsztaty serowarskie prowadzone przez znanego i cenionego serowara mgr. inż. Krzysztof Jaworski. Warsztaty te dofinansowane były przez Podlaski Urząd Marszałkowski w Białymstoku – Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Białymstoku.

W trakcie Festiwalu można było kupić los na loterii fantowej organizowanej przez Stowarzyszenie „Macierzanka”. Główną nagrodą był aparat fotograficzny o wartości ok. 15o zł. Losowanie głównej nagrody odbyło się o godzinie 17.00. Główną nagrodę otrzymał – p. Józef Szczygieł.

Około godziny 17.00 na scenie pojawiły się zespoły z gatunku DISCO POLO, a po nich do godziny 24.00 na scenie królowała muzyka lekka, łatwa i przyjemna.

Stowarzyszenie „Macierzanka” dziękuje sponsorom :

  • firmie Aleksandra
  • Restauracji „Kalinka” w Rutce Tartak
  • Firmie Xpression,
  • Ubojni w Ignatowiźnie,
  • Bankowi Spółdzielczemu w Rutce Tartak,
  • Bankowi Spółdzielczemu w Sejnach