Kategorie
Aktualności

Ulica Smaczna, czyli spotkanie z Convivium Vigrensis

We czwartek, 19 stycznia convivium Wielkopolska przygotowuje wyjątkowe spotkanie. Tym razem na ucztę do Poznania przyjedzie slowfoodowa ekipa z Suwalszczyzny.
Drodzy Slowfoodowicze i przyjaciele Slowfood,
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe spotkanie.Ulica Smaczna,
czyli spotkanie z Convivium Vigrensis
Bochny na zakwasie z pieca chlebowego, zagrodowe sery z posmakiem macierzanki, aromatyczna gicz suszona czy skrzypiący biały ser z kroplą wykwintnego oleju rzepakowego z zimnego tłoczenia… to jedynie początek barwnej podróży po odległym regionie utkanym z lasów i jezior.

„Na dalekiej Suwalszczyźnie, w polskiej krainie zimna, mieszkają producenci zwykłych – z pozoru – produktów o niezwykłych smakach. Nie potrzeba będzie pakować walizek, zbędnym będzie natychmiastowy urlop. By poszerzyć horyzonty smaku, wystarczy wyjść na spotkanie z pasjonatami z Convivium Vigrensis.

Przygotują oni niezwykłą podróż po lokalnych smakach Suwalszczyzny i Augustowszczyzny, na chwilę zajrzą na pobliską im Litwę, a wszystko, by przenieść uczestników w tę spokojną krainę.

Uczestnicy spotkania będą smakować, wąchać, dotykać, patrzeć i słuchać. Zaangażujemy wszystkie zmysły. Będzie bardzo slow. Będziemy zarażać życiem jakie prowadzimy – powolnym, ze smakiem i pasją. Przekażemy energię bijącą od naszych wytwórców, opowiemy o nich i o nas samych. Dopiero wtedy będziecie mogli poczuć pełny wachlarz smaku i być może zechcecie przesunąć swój horyzont dalej, w nieznane” – takimi słowami zapraszają nas przyjaciele z Suwalszczyzny.

Zapraszamy w najbliższy czwartek, 19 stycznia
Początek Spotkania ze smakiem: godz. 18:00

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu degustowanych produktów.

Miejsce Spotkania ze smakiem: Stołówka Szkoły Podstawowej nr 71 (róg Bukowskiej i Przybyszewskiego), wejście od strony boiska (czyli od Przybyszewskiego).
Tam też będzie możliwość zaparkowania samochodów.

Koszt udziału w Spotkaniu ze smakiem, płatny w momencie wejścia, wynosi:
– dla członków Slow Food (wg. aktualnej karty członkowskiej) – 20 zł
– dla pozostałych gości – 25zł