Kategorie

Dni otwarte Wioski Tematycznej

We wrześniu 2009 roku zostały ogłoszone trzy otwarte dni w Wiosce Tematycznej „Biegun Zimna i Sera”

11 września br. na cały cykl zajęć w ramach Dni Otwartych przybyła Szkoła Podstawowa z Maćkowej Rudy. Przyjechali wszyscy uczniowie, łącznie z maluchami i nauczycielami. Każdy chętnie uczestniczył w warsztatach mlecznych, a zadania na grze terenowej zostały wykonane bezbłędnie. Uczniowie z Maćkowej Rudy nie kryli zauroczenia płaskowyżem rowelskim i krajobrazem okolic Stankun.

18 września 2009 roku w programie Wioski w ramach Dni Otwartych uczestniczyła Szkoła Podstawowa z Fornetki. uczniowie bili masło, wykonywali sery, pokonywali trudy gry terenowej oraz z wielką ochotą przejechali się wozem nad jezioro Dunajewo.  Wszyscy byli po raz pierwszy w tym zakątku – najdalej wysuniętym na północ Suwalszczyzny.

Trzeci Otwarty Dzień przypadł na sobotę 27.09.2009r.  Był to dzień szczególny, świętowaliśmy Światowy Dzień Turystyki. Do Wioski przybyło wiele rodzin i gości zainteresowanych nowym pomysłem, który został nazwany przez odwiedzających „sposobem na turystów”. Nie zabrakło też naszych sąsiadów z Litwy, którzy wspólnie ze Stowarzyszeniem „Macierzanka” zamierzają utworzyć podobną Wioskę Tematyczną o tematyce rzeźbiarskiej po stronie litewskiej.

Otwarte Dni w Wiosce tematycznej „Biegun Zimna i Sera” przyczyniły się do wprowadzenia naszego produktu lokalnego na turystyczną arenę Suwalszczyzny i Podlasia. Oferta Wioski Tematycznej „Biegun Zimna i Sera” została odebrana z entuzjazmem. A zatem działania Stowarzyszenia „Macierzanka” to strzał w dziesiątkę, czy może zdobycie kolejnego bieguna ?

Tu, gdzie jest początek świata !

Tu, gdzie diabeł nie mówi dobranoc !

Chciałoby się rzec, że zakątek za Wiżajnami to miejsce, gdzie asfalt zwinęli.

Nic bardziej mylnego ……

Chciałoby się rzec, że tu diabeł mówi dobranoc …..

Albo, że to zupełny koniec świata …..

Ale takie stereotypy można zmienić, wystarczy przybyć do Wioski Tematycznej „Biegun Zimna i Sera”.

tekst Alicja Wasilewska